Jaunumi
“Filter Velokauss 2015” nākamais posms Jūrmalā

Ropazi

Šo ceturtdien, 11. jūnijā Jūrmalā norisināsies “Filter Velokauss 2015” trešais posms. Vai sacensību seriāla līderis Bartuševics spēs nosargāt kopvērtējuma vadību, tas tiks noskaidrots 11 km individuālā braucienā uz laiku.

 

Sacensību seriālam atgriežoties sākotnējā Jūrmalas trasē, Slokas ielā, norisināsies “Filter Velokausa” 3. posms – 11 km individuālais brauciens uz laiku - braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Salīdzinājumā ar pārējiem seriāla individuālo braucienu posmiem, šajā liela daļa trases vedīs pa pilsētas ielām. Pārējo trases daļu sastādīs vienmērīgs labas kvalitātes ceļš gar Lielupes krastu.

 

Pēc aizvadītiem diviem posmiem, seriāla līdera vadībā ar 738 punktiem izvirzījies Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Ar vienādu punktu skaitu, kā līderim, otrajā pozīcijā Valters Čakšs. Un ar 705 punktiem vadošo trijnieku noslēdz Sandis Āķis (abi Rietumu-Delfin).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies Katrīna Jaunslaviete. U-19 vecuma grupā vadību saglabā Niklavs Boļšis. Komandu vērtējumā pēc diviem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

 

Kā jaunums, šajā posmā ir ieviests dalībnieku starta laiku rezervācija. Ar nolūku, lai mazinātu rindas pie starta koridora. Reģistrētie dalībnieki var sekot līdzi savam starta laikam, sacensību mājaslapā, dalībnieku sadaļā: www.aerobike.lv. Rezervētais starta laiks tiek saglabāts arī uz visiem pārējiem individuālā brauciena posmiem. Dalībniekiem, kas vēlas izmainīt sev paredzēto starta laiku, lūgums rakstīt e-pastu uz: velopasaule@gmail.com. Norādot Vārdu, Uzvārdu un vēlamo starta "pusminūti".

 

 
“FILTER Velokauss 2015” pāru brauciena sacensībās uzvaru izcīna “Rietumu Delfin” komandas braucēji

Ropazi

Ar “Rietumu Delfin” komandas braucēju uzvaru un atkārtoti jaunu dalībnieku rekorda uzstādīšanu, Ropažos noslēgušās “Filter Velokauss 2015” otrā posma sacensības pāru braucienā. Kopvērtējuma līdera pozīcijas saglabā Bartuševics.

 

Jaunizveidotā trasē “Filter Velokauss” vēsturē, pāru brauciena sacensībās, kopumā sacenšoties 155 dalībniekiem, par uzvarētājiem 16 km distancē kļuva iepriekšējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Sandis Āķis un Valters Čakšs (Rietumu Delfin). Kaut dažbrīd distancē uzrādot labākus kontroles laikus, tomēr finišā atpaliekot par vienu (!) sekundi, otrajā pozīcijā ierindojās sezonas līdera Riharda Bartuševica (Sportlife Cycling Team) un Vitālija Korņilova (Alpha Baltic – Maratoni.lv) apvienotā komanda. Izrādot sīvu konkurenci gados pieredzējušākiem braucējiem, godpilnajā trešajā vietā U-19 grupas braucēji, Ēriks Toms Gavars un Matīss Riekstiņš (Tandēms / EtichSport).

 

Trasē, kas tiek atzīta sarežģītākā no visiem “Filter Velokauss 2015” posmiem, dalībnieki distancē varēja pārbaudīt savas braukšanas meistarības prasmes. Trases maršruts tika izveidots pa kvalitatīviem Ropažu novada ceļiem. Dalībniekiem startējot no Ropažu centra, Rīgas ielā bija jāveic 2 apļi, katrs 7.7 km garumā, pa vienmērīga relijefa ceļiem ar vairākiem kreisās puses pagriezieniem.

 

Pāru braucienu sacensībās braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Galvenā priekšrocība šāda veida braucienā ir, ka komandas dalībniekiem ir atļauts draftēt vienam otru un sadarboties, lai samazinātu distancē pavadīto laiku. Pāra dalībniekiem nav jābūt no viena riteņbraukšanas kluba, komandas vai vecuma grupas. Partnera izvēlei nav nekādu ierobežojumu. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli.

 

Pēc aizvadīta “Filter Velokauss 2015” otrā posma, ar iekrātiem 738 punktiem absolūtā kopvērtējuma vadību saglabā Bartuševics. Līdera pozīcijām līdz nulle punktu atstarpei pietuvojies posma uzvarētājs Čakšs. Līdz trešajai vietai pakāpies arī Valtera komandas biedrs – Āķis (705 punkti).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies Katrīna Jaunslaviete. Komandu vērtējumā pēc diviem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiek pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Šoreiz, par ģimeniskāko pāri tika atzīti un balvu saņēma mamma Ieva ar dēlu Tomu Ustupu.

 

 

Nākamai sacensību posms norisināsies 11. jūnijā Jūrmalā, Mellužos. Šajā posmā dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja sacensties 11 km individuālajā braucienā uz laiku. Līdz 8. jūnijam ir atvērta iepriekš reģistrācija.

 

 
“FILTER Velokauss 2015” pāru brauciena sacensības Ropažos

Salaspils trase 2015 

Populārā šosejas riteņbraukšanas seriāla “Filter Velokauss” otrais posms norisināsies 28. maijā Ropažos, dalībniekiem veicot 16 km distanci pāru braucienā. Pēc pirmā posma, absolūtā vērtējuma līdera pozīcijās atrodas Rihards Bartuševics.

 

Sakarā ar remontadarbiem sākotnēji plānotajā trases maršrutā Garkalnes novadā, ir veiktas izmaiņas “Filter Velokauss 2015” sacensību nolikumā. Otrais un ceturtais posms – 16 km pāru braucienā – norisināsies Ropažu novadā. Pāru braucienu sacensībās braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Galvenā priekšrocība šāda veida braucienā ir, ka komandas dalībniekiem ir atļauts draftēt vienam otru un sadarboties, lai samazinātu distancē pavadīto laiku. Pāra dalībniekiem nav jābūt no viena riteņbraukšanas kluba, komandas vai vecuma grupas. Partnera izvēlei nav nekādu ierobežojumu. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli.

 

Trases maršruts ir izveidots pa kvalitatīviem Ropažu novada ceļiem. Sacensību centrs (starta/finiša zona) ir izvietota Ropažu centrā uz Rīgas ielas. Pārējo distances daļu sastāda vienmērīga relijefa distance ar vairākiem kreisās puses pagriezieniem. Dalībniekiem veicot 2 apļus, katru 7.7 km garumā, seko pagrieziens pa labi, virzienā uz finišu.

 

Pēc aizvadīta “Filter Velokauss 2015” pirmā posma, absolūtā kopvērtējuma vadībā ar 400 punktiem atrodas Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Otrajā pozīcijā Aleksandrs Rubļevskis – 359 punkti, un ar 338 punktiem vadošo trijnieku noslēdz Valters Čakšs (abi Rietumu-Delfin).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā Endija Rutule (AMG). Komandu vērtējumā pēc pirmā posma līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiks pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm.

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Veicot reģistrēšanos līdz 25. maijam, plkst. 24.00 dalības maksa - 10 EUR.

 
Ar jaunu dalībnieku rekordu tiek iesākts “FILTER Velokauss 2015”. Uzvaru izcīna Bartuševics

Rihards Bartusevics

Tāpat kā iepriekšējo gadu sezonās, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisinājās Salaspilī. Dalībniekiem tika dota iespēja sacensties 15 km individuālajā braucienā uz laiku – braucēji startēja vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Sacensību laikā nemitīgi mainījās labākā laika īpašnieka pozīcijas, veidojot intrigu līdz pat pašam pēdējam finišējušam dalībniekam.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 147 dalībnieki, kas ir jauns sacensību rekords. Par uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva viens no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā – Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Otrajā vietā, atpaliekot par 21 sekundi, ierindojās Aleksandrs Rubļevskis, trešajā pozīcijā Valters Čakšs (abi Rietumu-Delfin).

 

Sievietēm, uzrādot labāko laiku, uzvaru izcīnīja Endija Rutule (AMG). Komandu vērtējumā pēc pirmā posma vadībā “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiks pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine". Pirmajam posmam par godu, izvēlējāmies šo balvu pasniegt dalībniekiem, kas šogad ir reģistrējies visātrāk - Jānis Āboliņš (#54). "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm.

 

Nākamais seriāla posms norisināsies 28. maijā, Garkalnē. Šoreiz paredzēta 20km distance - pāru brauciens - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli. 

 
“FILTER Velokauss 2015” sezonas atklāšana Salaspilī

Filter Kausa bilde 

Pēc divām nedēļām, 30. aprīlī Salaspilī tiks dots starts lielākajam šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam Latvijā - “Filter Velokauss 2015”. Tās ir tautas klases sacensības, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti.

 

Tāpat kā iepriekšējo gadu sezonās, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisināsies Salaspilī. Šoreiz veiktas izmaiņas distancē, dalībniekiem tiks dota iespēja sacensties 15 km individuālajā braucienā – braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm.

 

Trases lielāko daļu sastāda labas kvalitātes asfalta segums, bez bedrēm. Šis ir tehniskākais no visiem "Filter Velokausa 2015" posmiem, iesākumā un trases beigu daļā trase sastāv no šaurākiem ceļa posmi ar pagriezieniem. Pārējā trase ved pa vienmērīgu taisnvirziena šoseju. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme.

 

2015. gada sezonā, sacensību kvalitātes uzlabošanai, ieviestas vairākas izmaiņas:

 • Iespēja startēt no zemes, blakus starta pjedestālam - Pateicoties atsauksmēm no dalībniekiem, mēs zinām, ka daži braucēji jutās nedroši, uzsākot sacensības no starta pjedestāla. Sākot ar šo sezonu, mēs ikvienam dodam iespēju izvēlēties, vai sākt no pjedestāla un saņemt paātrinājumu, braucot lejā no rampas, vai arī justies pārliecinātākiem un sākt no līdzenas zemes.


 • Komandu individuālais brauciens tiek aizstāts ar pāru individuālo braucienu - Iepriekšējās sezonas kalendārā bija viens komandu brauciena posms un viens pāru brauciena posms, bet sākot ar šo sezonu komandu brauciens tiks aizvietot ar vēl vienu pāru braucienu. Ņemot vērā, ka amatieru līmeņa braucējiem bija grūtības ar līdzvērtīga līmeņa komandas partneru atrašanu, šiem posmiem bija milzīga ietekme uz sezonas kopvērtējuma rezultātiem.


 • Noslēdzošais sezonas posms Tukumā ir izslēgts no sezonas kopvērtējuma - Pagājušajā gadā Tukuma posms, kā zināms, deva dubultpunktus kopvērtējumā, bet šogad tas tiek vispār izslēgts no sezonas kopvērtējuma. Lai gan esam priecīgi piedāvāt arī vienu grupas brauciena posmu sezonas laikā, esam pārliecināti: kamēr FILTER Velokauss ir galvenokārt individuālā brauciena sacensības, ir labāk noslēgt sezonas kopvērtējumu pēc individuālo braucienu posmiem. Tukumā notiks FILTER Velokausa labāko braucēju apbalvošanas ceremonija, kā arī atsevišķs grupas brauciens, kas būs kā sportisks šosejas riteņbraukšanas sezonas noslēguma pasākums.


 • Laika kontroles čips un laika pārbaude apgriešanās punktā - FILTER Velokausa 2015. gada sezonā tiek izmantota jauna rezultātu noteikšanas sistēma, balstīta uz laika kontroles čipu. Tas ļauj arī iegūt laika kontroli apgriešanās punktā, dodot braucējiem papildu informāciju par savu braucienu. Laika kontroles čips ir jāvalkā papildus sezonas numuram, bet atšķirībā no tā čips tiek izsniegts katram braucējam uz katra posma starta līnijas un ir jāatgriež organizatoriem pēc posma noslēguma.


Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku iepriekšēja reģistrēšanās. Vēl līdz 27. aprīlim, plkst. 24.00 dalībnieki var izmantot izdevību pieteikties visam kausam ar 40% atlaidi. Iepriekšēja reģistrēšanas atsevišķam posmam - 10 EUR.

 

POSMI 2015:

 • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

 • II Posms – 28. maijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

 • III Posms – 11. jūnijs / Jūrmala - 11km Indivuālais brauciens

 • IV Posms – 9. jūlijs / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

 • V Posms – 23. jūlijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

 • VI Posms – 13. augusts / Jūrmala - 11km Individuālais brauciens

 

 
Pēc uzvaras sacensībās riteņbraucējs iegūs iespēju pievienoties profesionālai komandai “Rietumu-Delfin”

Vēsturiska balva – Filter Maanteekarikasari uzvarētājs iegūst iespēju pievienoties profesionālai riteņbraukšanas komandai

 

Filter Maanteekarikasari (FILTER Road Cup Igaunijā) organizētāji sadarbībā ar Rietumu-Delfin riteņbraukšanas komandu ir apsolījuši šīs sezonas uzvarētājam vēsturisku balvu. Labākais riteņbraucējs saņems iespēju pievienoties Baltijas labākajai profesionālajai komandai – Rietumu-Delfin.

 

Līdz ar Filter Maanteekarikasari sezonas noslēgumu augustā sacīkšu uzvarētājs parakstīs praktikanta līgumu ar Rietumu-Delfin un pievienosies komandai atlikušajā sezonas trešdaļā, piedaloties augsta līmeņa sacensībās Āzijā. Vienīgais ierobežojums šajā projektā ir uzvarētāja vecums. Atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem praktikanta līgumu noslēgt drīkst riteņbraucējs amatieris vecumā līdz 23 gadiem. Ja Filter Maanteekarikasari uzvarētājs būs vecāks par 23 gadiem, balva tiks nākamajam labākajam braucējam, kas atbilst prasībām.

 

Rietumu-Delfin vadība atzinīgi uzņēma ideju par šādu unikālu balvu,” teica Mihkel Reile, galvenais Filter Maanteekarikasari sacensību organizators. „Komanda ir ambicioza un ieinteresēta papildināt sastāvu ar jaunajiem talantiem. Viņi grib sadarboties ar Igaunijas riteņbraukšanas sabiedrību. Filter Maanteekarikasari vienmēr ir centies būt par aspēriena punktu vietējiem jaunajiem riteņbraucējiem un sekmēt sporta attīstību kopumā. Iespēja pievienoties Rietumu-Delfin sakrita ar abu pušu attīstības virzienu un mērķiem.”

 

Ja projekts norisināsies kā plānots, Filter Maanteekarikasari uzvarētājam būs iespēja noslēgt profesionāla līmeņa līgumu ar Rietumu-Delfin par 2016. gada sezonu. Tas nozīmē, ka šīs sezonas labākajam braucējam ir liela iespēja pievienoties profesionālai komandai ar patstāvīgu līgumu.

 

Rietumu-Delfin komanda tika dibināta 2002. gadā un pēc piecām sezonām sāka piedalīties starptautiskās profesionālās sacensībās. Iepriekšējos gados igauņu braucēji Jaan Kirsipuu un Rene Mandri ir veikuši lielisku atbalsta darbu komandas labā. Šajā sezonā Igauniju pārstāv Reijo Puhm un Peeter Pruus, bet kopumā Allan Oras, Caspar Austa, Raivo Maimre, Mart Ojavee un citi igauņu braucēji ir veicinājuši komandas panākumus.

 

Filter Maanteekarikasari sacensībām paredzēti seši posmi, jaunā sezona sāksies Kuusalu pilsētā 9. maijā. Sacensības paredzētas gan profesionālajiem riteņbraucējiem, gan īpaši – amatieru velo sportistiem.

 
Atvērta pieteikšanās “FILTER Velokauss 2015” sacensībām

Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2015”. Tās ir tautas klases individuālo, pāru un grupas braucienu sacensības Rīgas apkārtnē. Jau šobrīd ir atvērta dalībnieku reģistrācija, ko iespējams veikt sacensību oficiālajā mājaslapā.

 

Seriāls sastāv no 6 posmiem, no kuriem divos norisināsies pāru brauciens. Sacensības ir paredzētas ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī riteņbraukšanas entuziastiem un atpūtniekiem. Vērtējums notiek 24 vecuma grupās un absolūtajā kopvērtējumā vīriešiem, sievietēm un komandām.

 

2015. gada sezonā veiktas izmaiņas sacensību nolikumā. Lai noteiktu labākos individuālā brauciena speciālistus vietējā reģionā, septītais posms – Lielais Fināls, kurā norisināsies grupas brauciena sacensības, netiks ņemts vērā kopvērtējuma ieskaitē. Pēc tā norisināsies kopvērtējuma apbalvošana.

 

POSMI 2015:

 • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils / Individuālais brauciens

 • II Posms – 28. maijs / Garkalne / Pāru brauciens

 • III Posms – 11. jūnijs / Jūrmala / Indivuālais brauciens

 • IV Posms – 9. jūlijs / Salaspils / Individuālais brauciens

 • V Posms – 23. jūlijs / Garkalne / Pāru brauciens

 • VI Posms – 13. augusts / Jūrmala / Indivuālais brauciens

 • Fināls – 13. septembris / Tukums / Grupas brauciens


Šobrīd sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” ir atvērta iepriekšēja dalībnieku reģistrācija. Reģistrējoties visai sezonai līdz 31. martam, tiek iekļauta 50% atlaide no pamatmaksas. Nākamajā periodā, reģistrējoties līdz 27. aprīlim, tiek piedāvāta 40% atlaide. Reģistrēšanās vienam posmam uz vietas - 15 EUR.

 

Iepriekšējā gada “FILTER Velokauss” sacensību seriālā, ar nopelnītiem 2336 punktiem, uzvaru izcīnīja Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Otrajā vietā ar 2213 punktiem ierindojās Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) un trešajā vietā kopvērtējumā ar 2159 punktiem Deniss Mirošins (X-Sports Cycling Team).

 

Sievietām kopvērtējuma pirmo vietu ar 2515 punktiem izcīnīja Katrīna Jaunslaviete. Otrajā vietā ar 2444 punktiem Daisi Rist, un trešajā – Jaanika Rist (2248 punkti).

 

Komandu kopvērtējumā labākie “Trek Team” komandas braucēji (6474 punkti). Otrajā vietā “Filter I” (6271 punkti) un trešajā vietā ar 5680 punktiem “Filter II” komanda.

 
“Filter Velokauss 2014” uzvaru kopvērtējumā izcīna Āķis

Tukuma posms finiss 

Tukumā, aizritot “Filter Velokauss 2014” noslēdzošajam posmam, norisinājās grupas brauciena sacensības. Dalībniekiem tika piedāvātas divas distances - “Īsā” 38km, kurā par uzvarētāju kļuva tukumnieks Igors Dobrovolskis, un “Garā” 95km distance, kurā uzvaras laurus plūca braucējs no Igaunijas - Ekke-Kaur Vosman.

 

Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās varēja piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinājās vasaras sezonā 7 posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi, izņemot “Lielo Finālu” Tukumā, norisinājās darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē.

 

Noslēdzošajā posmā grupas braucienā sacensību centrs tika izvietos Tukumā, Pils ielā. Kā pirmie trasē devās “Garās” distances braucēji, kuriem bija jāmērojas spēkiem 95km garumā. Šķērsojot Tukuma robežu, tika dots oficiālais sacensību starts. Distances sākumā, iebraucot Milzkalnes apļos, visa grupa turējās kopā. Jau no pašu sacensību sākuma, lielo grupu kontrolēja “Alpha Baltic” komandas braucēji, kas neļāva atrauties pārējiem konkurentiem. Ļoti aktīvi uzbruka kaimiņvalsts braucēji no Igaunijas, kuriem vienu brīdi izdevās izveidot atrāvienu. Tomēr lielā grupa ar alfiešiem priekšgalā veiksmīgi spēja to likvidēt. Otrā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi) sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, kas mainīja turpmāko sacensību norisi – neilgi pirms Milzkalnes pagrieziena uz trešo apli, izdevās atrauties 6 cilvēku sastāvam, kas beigās izrādījās galvenais dienas atrāviens. Atrāvienā esot diviem braucējiem no “Alpha Baltic” un trīs braucējiem no Igaunijas, vienubrīd lielā grupa pārstāja šos dalībniekus ķert. Pārsvars pieauga līdz 1 minūtei un tāds arī turējās atlikušo distances daļu. Pēdējos 5km taktiskos risinājumus sāka veidot braucēji no Igaunijas un pašmāju komandas, kā rezultātā sanāca atrauties sacensību uzvarētājam Ekke Kaur Vosman un Mārtiņam Savickim. Finiša spurtā ātrāks izrādījas Vosmans. Kā nākamie finišēja Steven Kalf un Māris Bogdanovičs. Sadaloties pa vienam, finišā iebrauca arī pārējie divi atrāviena dalībnieki. No uzvarētājiem atpaliekot par 48 sekundēm, sekoja lielās grupas sprinta finišs.

 

Piecpadsmit minūtes pēc tam, kad trasē bija devušies “Garās” distances braucēji, sekoja starts “Īsajai” distancei, kuriem bija jābrauc tikai viens Milzkalnes aplis. Lielāko distances daļu lielā grupa turējās kopā, tikai beigu daļā tika veidoti nopietnāki atrāvieni un 2km pirms finiša no lielās grupas izdevās aizmukt Dobrovolskim, kurš izcīnīja skaistu solo uzvaru. Pēc sacensībām Dobrovolskis atzina, ka jutās nedaudz pārsteigts par šādā veidā izcīnīto uzvaru: “Visus distances laiku mēģināju sataupīt spēkus beigu daļai, kas man arī izdevās. Aptuveni divus kilometrus pirms finiša veicu savu galveno uzbrukumu. Biju domājis, ka man varēs pievienoties vēl kādi spēcīgi braucēji, bet neviens nespēja sekot man līdzi un tādā veidā izdevās finišēt vienatnē”. Atpaliekot par 11 sekundēm, sekoja lielā grupa, kurā ātrākie izrādījas komandas braucēji no “ĶNSS” - Vladlens Gurkins un Niklāvs Boļšis.

 

Kopumā abās sacensībās piedalījās 194 dalībnieki, no kuriem 96 “Garajā” distancē un 98 “Īsajā” distancē.

 

Sandim Āķim (Rietumu Delfin) noslēdzošajā posmā ieņemot 29 vietu, ar 2336 punktiem izdevās nosargāt kopvērtējuma vadību, izcīnot uzvaru “Filter Velokauss 2014” sacensību seriālā. Otrajā vietā ar 2213 punktiem Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) un trešajā vietā kopvērtējumā ar 2159 punktiem Deniss Mirošins (X-Sports Cycling Team).

 

Sievietām kopvērtējuma pirmo vietu ar 2515 punktiem izcīnīja Daisi Rist. Otrajā vietā ar 2444 punktiem Katrīna Jaunslaviete un trešajā – Jaanika Rist (2248 punkti).

 

Komandu kopvērtējumā labākie “Trek Team” komandas braucēji (6474 punkti). Otrajā vietā “Filter I” (6271 punkti) un trešajā vietā ar 5680 punktiem “Filter II” komanda.

 

Piedaloties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos, 28 dalībnieki ieguva “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda kuponus.

 
Tukumā norisināsies noslēdzošais “Filter Velokauss 2014” posms

Filter Tukuma posms

Velo braucēji sarosās, jo 14. septembrī pašā Tukuma centrā, Pils ielā tiks dots starts Latvijā lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” noslēdzošam posmam - “Lielajam Finālam”. Dalībniekiem pēc spēka samēriem un vēlmēm tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance.

 

Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinās vasaras sezonā 7 posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi izņemot “Lielo Finālu” Tukumā notiek darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē.

 

Pēc aizvadītiem sešiem posmiem seriāla kopvērtējuma vadībā ar 1764 punktiem atrodas Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Sieviešu konkurencē spēcīgākā Katrīna Jaunslaviete (1323 punkti). Komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā “Trek Team” braucēji. Seriāla kopvērtējuma izcīņā īpaša uzmanība tiks pievērsta noslēdzošajam posmam grupas braucienam Tukumā, kurā salīdzinājumā ar individuālā brauciena posmiem, “Garās” distances veicējiem punktu skaiti tiks dubultoti.

 

Šis sacensību posms ir iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” jaunatnes ranga ieskaitē. Visiem “U-15” un “U-17” vecuma grupas licencētiem braucējiem tiek nodrošināta bezmaksas dalība.

 

Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Stadiona un Pils ielā. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa kvalitatīviem aizrautīga relijefa Tukuma un Engures novada ceļiem. Distances sākums tiks veikts pa Rīgas ielu līdz Milzkalnei, kur nogriežoties pa kreisi uz ceļu, kas aizvedīs līdz Apšuciemam. Tālāk sekos pagrieziens pa labi uz lielākas nozīmes ceļa (P 128), kur pēc 5km būs jāveic pagrieziens pa labi atpakaļvirzienā uz Tukumu. Aizbraucot pa šo ceļu līdz Milzkalnei "Īsās" (38km) distances dalībniekiem būs jābrauc taisnā virzienā atpakaļ uz Tukumu, bet "Garās" (95km) distances braucējiem šis aplis būs jāveic vēl divas reizes. No Milzkalnes līdz Tukumam distances maršruts tāds pats kā startējot, tikai pretējā virzienā. Pirms finiša kalna jāpievērš uzmanība rotācijas aplim, kurš jāšķērso pa brauktuves labo pusi. Finišs sekos 300m pēc kalna beigām, taisnā virzienā braucot pa Rīgas un Pils ielu. Visiem sacensību dalībniekiem jārēķinās, ka sacensības norit pie daļēji ierobežotas transporta kustības. Nepieciešamības gadījumā jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Braucējiem jābrauc pa ceļa labo pusi, nešķērsojot ceļa viduslīniju.

 

Visa pasākuma norisi vadīs tautā atpazīstamais sporta žurnālists Andris Rupais un par mūzikālu izklaidi rūpēsies Tukumā iecienītās DJ apvienības “326” pārstāvis - “SKZ”. Visas dienas garumā tiks piedāvātas arī izklaides bērniem, kur jebkurš bez maksas varēs izmantot piepūšamo slīdkalniņu. Pasākuma noslēgums plānojas ap plkst. 15.30, kad noritēs sacensību apbalvošana. Tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.

 

Informējam Tukuma iedzīvotājus, ka sacensību laikā no plkst. 12.00 – 16.00 tiks ierobežota transporta satiksme Pils ielā un Rīgas ielā līdz Dzelzceļa ielai. Daļēji ierobežota transporta satiksme noritēs Rīgas un Pasta ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Dzelzeļa ielas aplī. Par satiksmes ierobežojumiem, lūdzam vietējiem iedzīvotājiem izturēties ar sapratni, izrādot cieņu aktīva dzīvesveida cienītājiem - riteņbraucējiem.

 

Sacensību programma:

 • Sacensību dalībnieku numuru izsniegšana pie sacensību sekretariāta galda no 9:30 līdz 11:00, reģistrācija sacensībām uz vietas no 9:30 līdz 10:30. Stadion iela 3.

 • Komandu pārstāvju tikšanās un pavadošo mašīnu numuru izsniegšana – 11:15. Stadiona iela 3.

 • Garās” distances Starts – 12:00. Pils iela 12.

 • Īsās” distances Starts – 12:15. Pils iela 12.

 • Īsās” distances Finišs – 13.15. Pils iela 12.

 • Garās” distances Finišs – 14.15. Pils iela 12.

 • Apbalvošana – 15.30. Stadiona iela 3.

 • Finišs tiek slēgts – 17:00.


Pēc aizvadītiem 6 seriāla posmiem, 33 dalībnieki turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.


Iepriekšēja pieteikšanās ar -33% atlaidi iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz 11. septembra vakaram, plkst. 24.00. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL