Jaunumi
KATRS POSMS CITĀ TRASĒ. JAUNUMS BALDONES UN RĪGAS POSMI

Lai sacensību seriālu panāktu vēl interesantāku 2016. gada sezonā pirmo reizi "Filter Velokauss" vēsturē katrs posms norisināsies citā trasē. Pieci no tiem individuālie un 2 pāru braucieni.

Posms  

Datums

Distance  

Sacensību veids

Vieta

I posms

12.05.2016

11 km

Individuālais brauciens

Jūrmala / Bulduri

II posms

26.05.2016

20 km

Pāru brauciens

Garkalne

III posms

09.06.2016

18 km

Individuālais brauciens

Baldone

IV posms

07.07.2016

16 km

Pāru brauciens

Ropaži

V posms

24.07.2016

9 km

Individuālais brauciens

Rīga

VI posms

11.08.2016

11 km

Individuālais brauciens

Jūrmala / Melluži

VII posms

11.09.2016

25 km

Individuālais brauciens

Ainaži

 
„FILTER Velokauss 2015” uzvaru kopvērtējumā izcīna Āķis. Lielajā Finālā ātrākie Rozenfelds un Vaga.

Tukums finish

 

Ar Lielā Fināla sacensībām grupas braucienā 13. septembrī noslēgusies „FILTER Velokauss 2015” seriāla izcīņa šosejas riteņbraukšanā. Dalībniekiem pēc spēka samēriem tika piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance, kurās attiecīgi par uzvarētājiem kļuva kaimiņu braucējs no Igaunijas – Kristo Enn Vaga (Kalevi Jalgrattakooli) un Egons Rozenfelds (Tandēms / EtichSport). Sešu individuālo braucienu posmu ieskaitē atkārtoti otro gadu pēc kārtas kopvērtējuma uzvarētāja laurus plūca Sandis Āķis (Rietumu – Delfin).

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam „FILTER Velokauss 2015” sezonas laikā aizvadot četrus individuālā un divus pāra brauciena posmus, otro gadu pēc kārtas, kā noslēdzošais posms tika aizvadītas grupas brauciena sacensības. Sacensību centrā, kas tika izvietots pašā Tukuma sirdī – Brīvības laukumā, kā pirmie trasē devās „Garās” distances braucēji. Lai sasniegtu finiša līniju, dalībniekiem distancē bija jāpavada 95 kilometri pa kvalitatīviem Tukuma un Engures novada ceļiem – Milzkalni, Apšuciemu un Klapkalnciemu. Jau sacensību pirmajos kilometros tika uzņemts straujš temps, kā rezultātā no galvenā grupas izdevās atrauties sešiem braucējiem. Starp kuriem izrādījās arī sacensību uzvarētāji. Neskatoties uz to, ka atrāvienā bija arī viens no „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem Aleksandrs Rubļevskis, tomēr sasniedzot pusotras minūtes pārsvaru pār vadošo grupu, komandas biedri sāka aktīvu pakaļdzīšanās darbu. Lai gan pēdējā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi), grupa panāca vērā ņemamu rezultātu, atstarpi samazinot līdz pat 15 sekundēm, tomēr atrāvienā palikušos vadošos trīs braucējus panākt nespēja. Finiša spurtā no vadošā trijnieka ātrākais izrādījās Kristo Enn Vaga, aiz sevis atstājot Ēriku Tomu Gavaru (Tandēms / EtichSport) un Siim Kiskonen (Kalevi Jalgrattakooli).

Piecpadsmit minūtes pēc „Garās” distances braucējiem, starts tika dots „Īsajai” distancei. Lielāko sacensību daļu vadošā grupa turējās vienkopus, līdz pēdējos piecpadsmit kilometros līdz finišam uzbruka drošsirdīgākie braucēji, kuri spēja nosargāt nepieciešamo pārsvaru līdz pat pašām beigām. Izšķirošajos metros pieredze deva priekšroku, un par uzvarētāju kļuva Egons Rozenfelds. Kā otrais finiša līniju sasniedza arī V 40 grupas braucējs Anrijs Pumpišs. Jaunajam braucējam Elvijam Zommeram (ĶŅSS) šoreiz godpilnā trešā vieta.

Pēc sacensībām norisinājās posma un kopvērtējuma apbalvošana. Kopvērtējumā ieskaitē vērā tika ņemti 5 no sešiem individuālā brauciena posmiem, Lielais Fināls grupas braucienā kopvērtējumā netika skaitīts. Uzrādot teicamu sniegumu pēdējā „FILTER Velokauss 2015” ieskaites posmā Jūrmalā, par uzvarētāju spraigā konkurencē absolūtajā kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas kļuva Sandis Āķis (1803 punkti), apsteidzot ar 16 punktiem pastāvīgo sezonas līderi Rihardu Bartuševicu (Sportlife Cycling Team). Trešajā pozīcijā kopvērtējumā ar 41 punkta starpību izcīnīja jaunais talantīgais braucējs Valters Čakšs (Rietumu – Delfin).

Sievietēm kopvērtējumā nepārspēta palika Katrīna Jaunslaviete. Otrajā pozīcijā Olga Lukša (Ironman.lv), trešajā vietā Ingrīda Šmite (Sportlife Cyclling Team). U-19 vecuma grupā vīriešiem uzvarētājs – Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pārliecinoša uzvara „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem.

Kopvērtējumā ceturtās vietas ieguvējai sieviešu un septītajai vietai vīriešu kategorijā tika pasniegtas mierinājuma balvas no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm.

Pasākuma rīkotāji „Aerobike Cycling Agency” izsaka paldies visiem, kas piedalījās sacensībās visas sezonas garumā kā dalībnieki vai līdzjutēji. Īpašs paldies jāsaka arī sacensību galvenajam atbalstītājam „FILTER” par iespēju Latvijā rīkot augstas klases sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tiekamies nākamā gada sezonā!

 
Tukumā norisināsies “Filter Velokauss 2015” sezonas noslēdzošais posms

Tukums

 

Velo braucēji sarosās, 13. septembrī Tukumā, Brīvības laukumā norisināsies „FILTER Velokauss 2015” sezonas noslēdzošā posma sacensības grupas braucienā – „Lielais Fināls”. Dalībniekiem pēc spēka samēriem tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance. 

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam „FILTER Velokauss 2015” sezonas laikā aizvadot četrus individuālā un divus pāra brauciena posmus, otro gadu pēc kārtas, kā noslēdzošais posms tiks aizvadītas grupas brauciena sacensības. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa aizrautīga reljefa maršrutu. Sacensību starta un finiša vieta ir izvietota Tukuma centrā, bet pārējā distances daļa ved pa kvalitatīviem Tukuma un Engures novada ceļiem – Milzkalni, Apšuciemu un Klapkalnciemu. „Īsās” distances braucējiem jāveic viens šāds aplis, „Garās” distances braucējiem šāds aplis jāmēro trīs reizes.

Kā pirmie, plkst. 12.00 trasē dosies „Garās” distances braucēji. „Īsās” distances braucējiem starts plkst. 12.15. Visas dienas garumā pasākuma norisi vadīs tautā atpazīstamais sporta žurnālists Andris Rupais, kā arī tiks piedāvātas izklaides bērniem. Pasākuma noslēgums plānojas ap plkst. 15.30, kad noritēs sacensību apbalvošana. Tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.

Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Brīvības laukumā. Distances sākums tiks veikts pa Rīgas ielu līdz Milzkalnei, kur nogriežoties pa kreisi uz ceļu, kas aizvedīs līdz Apšuciemam. Tālāk sekos pagrieziens pa labi uz lielākas nozīmes ceļa (P 128), kur pēc 5km būs jāveic pagrieziens pa labi atpakaļvirzienā uz Tukumu. Aizbraucot pa šo ceļu līdz Milzkalnei "Īsās" (38km) distances dalībniekiem būs jābrauc taisnā virzienā atpakaļ uz Tukumu, bet "Garās" (95km) distances braucējiem šis aplis būs jāveic vēl divas reizes. No Milzkalnes līdz Tukumam distances maršruts tāds pats kā startējot, tikai pretējā virzienā. 1 km pirms finiša jāpievērš uzmanība rotācijas aplim, kurš jāšķērso pa brauktuves labo pusi. Atšķirībā no distances sākuma, tālākais ceļš ved Dzelzceļa ielu līdz pagriezienam uz Pils ielu un Brīvības laukumu. Visiem sacensību dalībniekiem jārēķinās, ka sacensības norit pie daļēji ierobežotas transporta kustības. Nepieciešamības gadījumā jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Braucējiem jābrauc pa ceļa labo pusi, nešķērsojot ceļa viduslīniju.

Informējam Tukuma iedzīvotājus, ka sacensību laikā no plkst. 12.00 – 16.00 tiks ierobežota transporta satiksme Pils ielā, Pasta un Dzelzceļa iela virzienā uz Pils ielu. Daļēji ierobežota transporta satiksme noritēs Rīgas un Pasta ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Dzelzeļa ielas aplī. Par satiksmes ierobežojumiem, lūdzam vietējiem iedzīvotājiem izturēties ar sapratni, izrādot cieņu aktīva dzīvesveida cienītājiem - riteņbraucējiem.

“Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kas norisinās darba dienas vakaros vasaras sezonā Rīgas apkārtnē. Sešos sacensību posmos, izņemot “Lielo Finālu” Tukumā, notiek punktu izcīņa kopvērtējuma ieskaitē 24 vecuma grupās un absolūtajā ieskaitē starp labākajiem vīriešiem un sievietēm. Septītajā, noslēdzošajā grupas brauciena posmā Tukumā punkti kopvērtējumā netiek izcīnīti.

 

Sacensību programma, Brīvības laukums:

·         Sacensību dalībnieku numuru izsniegšana pie sacensību sekretariāta galda no 9:30 līdz 11:00, reģistrācija sacensībām uz vietas no 9:30 līdz 11:00.

·         Komandu pārstāvju tikšanās un pavadošo mašīnu numuru izsniegšana – 11:15.

·         “Garās” distances Starts – 12:00.

·         “Īsās” distances Starts – 12:15.

·         “Īsās” distances Finišs – 13:15.

·         “Garās” distances Finišs – 14:15.

·         Apbalvošana – 15:30.

·         Finišs tiek slēgts – 17:00.

 

 Iepriekšēja pieteikšanās ar -33% atlaidi iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz 9. septembra vakaram, plkst. 24.00. 

 
UZMANĪBU 'FILTERA VELOKAUSS DALĪBNIEKIEM!!! SESTAIS JŪRMALAS POSMS TIEK PĀRCELTS UZ ŠĪ GADA 10 SEPTEMBRI

Informējam, ka "Filter velokauss 2015" sestais posms, kam bija jānoris šī gada 13.augustā Jūrmalā, sakarā ar remonta darbiem trases maršrutā tiek pārcelts uz 10. septembri. Par pasākuma norises vietu tiks ziņots savlaicīgi.

 

Diemžēl Jūrmalas dome tikai dienu pirms pasākuma informēja sacensību rīkotājus par uzsāktiem remonta darbiem un būvtehnikas izvietošanu ieplānotajā sacensību centra atrašanās vietā. Kā pasākuma rīkotāji esama atbildīgi par nepieciešamību pārcelt sacensību posmu, bet pēdējo reizi pārbaudot trases maršrutu nekas neliecināja,ka būtu paredzēti jebkāda veida remonta darbi. Abi Jūrmalā notiekošie "Filter velokauss 2015" posmi Jūrmalas pilsētas pasākuma kalendārā tika iekļauti šī gada sākumā. Jūrmalas pilsētas dome nav izpildījusi savas saistības laicīgi informējot sacensību rīkotājus par plānotajiem remonta darbiem.

 

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Iemaksāto dalības maksu ir iespējams atgriezt vai pārcelt uz nākamo posmu 10. septembrī.

 
Rīgas centrā norisināsies „FILTER Kritērija Brauciens 2015”

Kriterijs


9. augustā, Ķīpsalā
“2015 Riga ETU Sprint Triathlon European Cup” pasākuma ietvaros, norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensības apļu braucienā – „FILTER Kritērija Brauciens 2015”. Sacensību oficiālajā mājaslapā ir atvērta dalībnieku pieteikšanās.

Sacensībām norisot Rīgas centrā, tiks dots starts Latvijā līdz šim nebijušam pasākumam –  „FILTER Kritērija Brauciens” – šosejas riteņbraukšanas sacensības, kurās dalībniekiem jāveic 10 apļi, katru 5 km garumā. Sacensību formāts ir līdzīgs kā grupas braucienā, visiem braucējiem tiek dots viens kopējs starts un uzvarētājs tiks noskaidrots pēdējā apļa finišā. Distances laikā starpfinišos sagaidāmas pārsteiguma balvas no sacensību atbalstītājiem.

Sacensībās aicināti piedalīties jebkura līmeņa dalībnieki - jauni, elites, senioru grupas braucēji, kurus riteņbraukšana saista gan profesionāli, gan amatieru vai hobija līmenī. Neskatoties uz to, ka visiem dalībniekiem tiks dots viens kopējs starts, tajā pašā laikā būs iespēja sacensties kopumā 15 vecuma grupās. Kā arī tiks apbalvoti labākie braucēji absolūtajā vērtējumā vīriešiem un sievietēm.

Sacensību starta / finiša zona tiks izvietota Ķīpsalā uz Valdemāra ielas. Startējot trases maršruts vedīs pa Vanšu tiltu virzienā uz centru, līdz pagriezienam pa labi uz Pils laukumu. Tālākais trases maršruts ir izveidots pa 11. novembra krastmalu, līdz apgrieziena punktam pie Akmens tilta. Atpakaļceļā trases maršruts ved pa Vanša tilta labo pusi līdz pagriezienam pa labi, virzienā uz t/c "Olimpija". Izbraucot zem tilta pēc 100 metriem seko "S" veida kreisās puses pagrieziens, kas izved atpakaļ uz finiša taisni.

 

Sacensību grafiks „FILTER Kritērija Braucieniem”:

 

·         Balasta dambis 1-a. Sacensību dalības numuru izsniegšana un reģistrācija pie sacensību sekretariāta galda no 9:30 līdz 11:00, reģistrācija sacensībām uz vietas no 9:30 līdz 10:30.

·         Komandu pārstāvju tikšanās - 10:45.

·         Starts: 11:15. 

·         Finišs: ~12:35.

·         Finišs tiek slēgts 12:45.

·         Apbalvošana: 14:30

 

Sacensības rīko „Aerobike Cycling Agency” sadarbībā ar „Latvijas Triatlona Federāciju”. Sacensības notiek atbilstoši UCI un LRF priekšrakstiem.  Sacensību laikā jāievēro "Latvijas Triatlona Federācijas" noteikumi - dalībnieki nedrīkst atrasties triatlona sacensībām paredzētājos laukumos, vai kā citādi traucēt sacensību norisei.

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā „www.aerobike.lv” ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Līdz 6. augustam ir iespēja veikt iepriekš reģistrēšanos ar 33% atlaidi – 20 EUR. Reģistrēšanās grupas braucienam uz vietas pamatmaksa ir 30 EUR. 

 
“FILTER Velokauss 2015” pāru brauciena sacensībās dubultuzvaru izcīna “Rietumu Delfin” komandas braucēji

Ar Kaņepēja un Rubļevska uzvaru Ropažos noslēgušās “Filter Velokauss 2015” piektā posma sacensības pāru braucienā. Kopvērtējuma līdera pozīcijas saglabā Bartuševics.

Ropažos pāru brauciena sacensībās, uzstādot jaunu trases rekordu (20 min. 10 sek. / vidējais ātrums – 48,3 km/h) par uzvarētājiem 16 km distancē kļuva Deins Kaņepējs un Aleksandrs Rubļevskis (Rietumu Delfin). Otrajā pozīcijā ierindojās uzvarētāju komandas biedri – Sandis Āķis un Valters Čakšs (+21 sek.). Atpaliekot par 25 sekundēm, trešo pozīciju ieņēma apvienotais pāris, Jānis Vecvanags (Hawaii Express Scott) un Ervīns Smoļins (NN Sporta klubs). Sezonas līderim Rihardam Bartuševicam (Sportlife Cycling Team), startējot vienatnē, šoreiz pieticīgs rezultāts – 11. pozīcija.

Pēc aizvadīta “Filter Velokauss 2015” piektā posma, ar iekrātiem 1787 punktiem absolūtā kopvērtējuma vadību saglabā Bartuševics.Līdera pozīcijām līdz 25 punktu atstarpei pietuvojies Čakšs. Trešajā pozīcijā, iepriekšējās sezonas uzvarētājs Āķis (- 79 punkti).

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies Olga Lukša (Ironman.lv). Komandu vērtējumā pēc pieciem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiek pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Šoreiz, par lielākā progresa uzrādīšanu, salīdzinājumā ar Salaspils pirmo posmu, balva tika pasniegta Jānim Vecvanagam, apsveicam!

Nākamai sacensību posms norisināsies 13. augustā Jūrmalā, Mellužos. Šajā posmā dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja sacensties 11 km individuālajā braucienā uz laiku. Līdz 10. augustam ir atvērta iepriekš reģistrācija.

Rezultāti un bilžu galerija pieejama sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.

 
Bartuševics uzstāda jaunu Salaspils trases rekordu, un nostiprinās “FILTER Velokauss 2015” kopvērtējuma vadībā

Bartusevics

 

Sacensību seriālam atkārtoti startējot Salaspilī, tika iesākts „Filter Velokauss 2015” sezonas otrais aplis. Dalībniekiem sacenšoties 15 km individuālajā braucienā uz laiku, par uzvarētāju kļuva sezonas kopvērtējuma līderis - Rihards Bartuševics.

 

Ņemot vērā sacensību formātu, sākot ar šo posmu tika veidota lieliska iespēja novērtēt savu izaugsmi kopš sezonas sākuma, salīdzinot distancē pavadīto laiku ar pirmā Salaspils posmā uzrādīto rezultātu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, vai tiks labots trases rekords, kas pieder seriāla kopvērtējuma līderim - Rihardam Bartuševicam (Sportlife Cycling Team).

Līdzīgi kā pirmajā posmā, sacensību norises centrs atradās Silavā, Meža ielā. Trases maršruts veda pa vietējiem novada ceļiem. 15 km individuālajā braucienā uz laiku, uzrādot distancē pavadīto laiku - 19 minūtes un 40 sekundes, par uzvarētāju kļuva Bartuševics, distanci veicot ar vidējo ātrumu 45,1 km/h, un par 6 sekundēm uzlabojot sev piederošo trases rekordu. Otrajā vietā, atpaliekot par 6 sekundēm, ierindojās Valters Čakšs, trešajā pozīcijā (+ 13 sek.) – Sandis Āķis (abi “Rietumu – Delfin”).

Pēc aizvadītiem četriem posmiem, seriāla līdera vadībā ar 1497 punktiem nostiprinājies Bartuševics. Otrais kopvērtējumā, šobrīd atpaliekot ar 73 punktiem, U-23 vecuma grupas līderis Čakšs. Trešajā pozīcijā ar mīnus 127 punktiem, iepriekšējās „Filter Velokauss” sezonas uzvarētājs - Sandis Āķis.

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies triatloniste Olga Lukša (IRONMAN.LV). U-19 vecuma grupā līdera vadību saglabā Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pēc četriem posmiem līderu pozīcijās joprojām “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

Nākamais seriāla posms norisināsies 23. jūlijā, Ropažos. Šoreiz paredzēta 16 km distance - pāru brauciens - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli.

Rezultāti un bilžu galerija pieejama sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.

 

Foto: Jānis Lārmanis

 
Salaspilī turpināsies “FILTER Velokauss 2015” seriāla izcīņa

Sandis Akis

Šo ceturtdien, 9. jūlijā Salaspilī, pēc nepilna mēneša pārtraukuma norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla „Filter Velokauss 2015” ceturtais posms. Dalībnieki sacentīsies 15 km individuālajā braucienā uz laiku.

 

Sacensību seriālam atkārtoti startējot Salaspilī, tiks iesākts „Filter Velokauss 2015” sezonas otrais aplis. “Filter Velokauss” ir tautas klases šosejas riteņbraukšanas sacensības, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Kopumā seriāls sastāv no 7 posmiem. Tajā dalībnieki var sacensties kopumā 24 vecuma grupās un absolūtajā vērtējumā - vīriešiem, sievietēm un komandām.

 

Ņemot vērā sacensību formātu, sākot ar šo posmu būs lieliska iespēja novērtēt savu izaugsmi kopš sezonas sākuma, salīdzinot distancē pavadīto laiku ar pirmā Salaspils posmā uzrādīto rezultātu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, vai tiks labots trases rekords, kas pieder seriāla kopvērtējuma līderim - Rihardam Bartuševicam (Sportlife Cycling Team). Bartuševics 15 km garo distanci spēja veikt 19 minūtēs un 46 sekundēs, uzrādot vidējo ātrumu 44,9 km/h.

 

Līdzīgi kā pirmajā posmā, sacensību norises centrs atradīsies Silavā, Meža ielā. Trases maršruts vedīs pa vietējiem novada ceļiem. Kā ziņo sacensību organizatori: „Šis ir viens no tehniski sarežģītākajiem "Filter Velokausa" posmiem – trases lielāko daļu sastāda šaura, bet vienmērīga labas kvalitātes šoseja ar kopumā iekļautiem sešiem deviņdesmit grādu pagriezieniem. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme”.

 

Pēc aizvadītiem trijiem posmiem, seriāla līdera vadībā ar 1097 punktiem izvirzījies Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Otrais kopvērtējumā, šobrīd atpaliekot ar 32 punktiem, U-23 vecuma grupas līderis Valters Čakšs. Un ar 65 punktu deficītu vadošo trijnieku noslēdz Sandis Āķis (abi Rietumu-Delfin).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā atrodas Ingrīda Šmite (Sportlife Cycling Team). U-19 vecuma grupā vadību pārņēmis Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pēc trijiem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 6. jūlijam, plkst. 24.00 var veikt iepriekšēju reģistrēšanos atsevišķam posmam par zemāku dalības maksu – 10 EUR.

 
Gavars nepārspējams “Filter Velokauss 2015” Jūrmalas posmā

Jurmala 

 

Jūrmalā norisinoties “Filter Velokauss 2015” trešajam posmam, izcīnot uzvaru, par pārsteigumu parūpējās dobelnieks Ēriks Toms Gavars. Bartuševics nostiprinās kopvērtējuma vadībā.

 

Sacensību seriālam atgriežoties sākotnējā Jūrmalas trasē, norisinājies “Filter Velokausa” 3. posms – 11 km individuālā braucienā uz laiku. Uzrādot teicamu sniegumu, ar distancē pavadīto vidējo ātrumu 47,5 km/h, uzvaru izcīnija U-19 grupas braucējs Ēriks Toms Gavars (Tandēms/EtichSport). Otrajā pozīcijā seriāla kopvērtējuma līderis, Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Trešajā vietā, uzrādot labu rezultātu, vēl viens no jaunajiem braucējiem – Aleksandrs Rubļevskis (Rietumu – Delfin).

 

Pēc aizvadītiem trijiem posmiem, seriāla līdera vadībā ar 1097 punktiem izvirzījies Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Otrais kopvērtējumā, šobrīd atpaliekot ar 32 punktiem, U-23 vecuma grupas līderis Valters Čakšs. Un ar 65 punktu deficītu vadošo trijnieku noslēdz Sandis Āķis (abi Rietumu-Delfin).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā atrodas Ingrīda Šmite (Sportlife Cycling Team). U-19 vecuma grupā vadību pārņēmis Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pēc trijiem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiek pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Šoreiz, kā vecākajam dalībniekam, balva tika pasniegta Andrim Miķelsonam (72 gadi). Labākā Andra kunga atziņa: "Filter Velokauss ir lieliska iespēja tāda vecuma kungiem, nesaprotu, kur tie pārējie kavējas!"

 

Nākamais “Filter Velokauss 2015” posms, uzsākot otro apli norisināsies pēc nepilna mēneša pārtraukuma, 9. jūlijā Salaspilī. Tāpat kā pirmajā posmā, dalībniekiem tiks dota iespēja pārbaudīt savu spēkus 15 km individuālajā braucienā uz laiku.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL