“FILTER Velokauss 2015” pāru brauciena sacensībās uzvaru izcīna “Rietumu Delfin” komandas braucēji

Ropazi

Ar “Rietumu Delfin” komandas braucēju uzvaru un atkārtoti jaunu dalībnieku rekorda uzstādīšanu, Ropažos noslēgušās “Filter Velokauss 2015” otrā posma sacensības pāru braucienā. Kopvērtējuma līdera pozīcijas saglabā Bartuševics.

 

Jaunizveidotā trasē “Filter Velokauss” vēsturē, pāru brauciena sacensībās, kopumā sacenšoties 155 dalībniekiem, par uzvarētājiem 16 km distancē kļuva iepriekšējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Sandis Āķis un Valters Čakšs (Rietumu Delfin). Kaut dažbrīd distancē uzrādot labākus kontroles laikus, tomēr finišā atpaliekot par vienu (!) sekundi, otrajā pozīcijā ierindojās sezonas līdera Riharda Bartuševica (Sportlife Cycling Team) un Vitālija Korņilova (Alpha Baltic – Maratoni.lv) apvienotā komanda. Izrādot sīvu konkurenci gados pieredzējušākiem braucējiem, godpilnajā trešajā vietā U-19 grupas braucēji, Ēriks Toms Gavars un Matīss Riekstiņš (Tandēms / EtichSport).

 

Trasē, kas tiek atzīta sarežģītākā no visiem “Filter Velokauss 2015” posmiem, dalībnieki distancē varēja pārbaudīt savas braukšanas meistarības prasmes. Trases maršruts tika izveidots pa kvalitatīviem Ropažu novada ceļiem. Dalībniekiem startējot no Ropažu centra, Rīgas ielā bija jāveic 2 apļi, katrs 7.7 km garumā, pa vienmērīga relijefa ceļiem ar vairākiem kreisās puses pagriezieniem.

 

Pāru braucienu sacensībās braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Galvenā priekšrocība šāda veida braucienā ir, ka komandas dalībniekiem ir atļauts draftēt vienam otru un sadarboties, lai samazinātu distancē pavadīto laiku. Pāra dalībniekiem nav jābūt no viena riteņbraukšanas kluba, komandas vai vecuma grupas. Partnera izvēlei nav nekādu ierobežojumu. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli.

 

Pēc aizvadīta “Filter Velokauss 2015” otrā posma, ar iekrātiem 738 punktiem absolūtā kopvērtējuma vadību saglabā Bartuševics. Līdera pozīcijām līdz nulle punktu atstarpei pietuvojies posma uzvarētājs Čakšs. Līdz trešajai vietai pakāpies arī Valtera komandas biedrs – Āķis (705 punkti).

 

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies Katrīna Jaunslaviete. Komandu vērtējumā pēc diviem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

 

Katrā posmā vienam no dalībniekam tiek pasniegta pārsteiguma balva no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Šoreiz, par ģimeniskāko pāri tika atzīti un balvu saņēma mamma Ieva ar dēlu Tomu Ustupu.

 

 

Nākamai sacensību posms norisināsies 11. jūnijā Jūrmalā, Mellužos. Šajā posmā dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja sacensties 11 km individuālajā braucienā uz laiku. Līdz 8. jūnijam ir atvērta iepriekš reģistrācija.