“FILTER Velokauss 2015” sezonas atklāšana Salaspilī

Filter Kausa bilde 

Pēc divām nedēļām, 30. aprīlī Salaspilī tiks dots starts lielākajam šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam Latvijā - “Filter Velokauss 2015”. Tās ir tautas klases sacensības, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti.

 

Tāpat kā iepriekšējo gadu sezonās, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisināsies Salaspilī. Šoreiz veiktas izmaiņas distancē, dalībniekiem tiks dota iespēja sacensties 15 km individuālajā braucienā – braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm.

 

Trases lielāko daļu sastāda labas kvalitātes asfalta segums, bez bedrēm. Šis ir tehniskākais no visiem "Filter Velokausa 2015" posmiem, iesākumā un trases beigu daļā trase sastāv no šaurākiem ceļa posmi ar pagriezieniem. Pārējā trase ved pa vienmērīgu taisnvirziena šoseju. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme.

 

2015. gada sezonā, sacensību kvalitātes uzlabošanai, ieviestas vairākas izmaiņas:

  • Iespēja startēt no zemes, blakus starta pjedestālam - Pateicoties atsauksmēm no dalībniekiem, mēs zinām, ka daži braucēji jutās nedroši, uzsākot sacensības no starta pjedestāla. Sākot ar šo sezonu, mēs ikvienam dodam iespēju izvēlēties, vai sākt no pjedestāla un saņemt paātrinājumu, braucot lejā no rampas, vai arī justies pārliecinātākiem un sākt no līdzenas zemes.


  • Komandu individuālais brauciens tiek aizstāts ar pāru individuālo braucienu - Iepriekšējās sezonas kalendārā bija viens komandu brauciena posms un viens pāru brauciena posms, bet sākot ar šo sezonu komandu brauciens tiks aizvietot ar vēl vienu pāru braucienu. Ņemot vērā, ka amatieru līmeņa braucējiem bija grūtības ar līdzvērtīga līmeņa komandas partneru atrašanu, šiem posmiem bija milzīga ietekme uz sezonas kopvērtējuma rezultātiem.


  • Noslēdzošais sezonas posms Tukumā ir izslēgts no sezonas kopvērtējuma - Pagājušajā gadā Tukuma posms, kā zināms, deva dubultpunktus kopvērtējumā, bet šogad tas tiek vispār izslēgts no sezonas kopvērtējuma. Lai gan esam priecīgi piedāvāt arī vienu grupas brauciena posmu sezonas laikā, esam pārliecināti: kamēr FILTER Velokauss ir galvenokārt individuālā brauciena sacensības, ir labāk noslēgt sezonas kopvērtējumu pēc individuālo braucienu posmiem. Tukumā notiks FILTER Velokausa labāko braucēju apbalvošanas ceremonija, kā arī atsevišķs grupas brauciens, kas būs kā sportisks šosejas riteņbraukšanas sezonas noslēguma pasākums.


  • Laika kontroles čips un laika pārbaude apgriešanās punktā - FILTER Velokausa 2015. gada sezonā tiek izmantota jauna rezultātu noteikšanas sistēma, balstīta uz laika kontroles čipu. Tas ļauj arī iegūt laika kontroli apgriešanās punktā, dodot braucējiem papildu informāciju par savu braucienu. Laika kontroles čips ir jāvalkā papildus sezonas numuram, bet atšķirībā no tā čips tiek izsniegts katram braucējam uz katra posma starta līnijas un ir jāatgriež organizatoriem pēc posma noslēguma.


Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku iepriekšēja reģistrēšanās. Vēl līdz 27. aprīlim, plkst. 24.00 dalībnieki var izmantot izdevību pieteikties visam kausam ar 40% atlaidi. Iepriekšēja reģistrēšanas atsevišķam posmam - 10 EUR.

 

POSMI 2015:

  • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

  • II Posms – 28. maijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

  • III Posms – 11. jūnijs / Jūrmala - 11km Indivuālais brauciens

  • IV Posms – 9. jūlijs / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

  • V Posms – 23. jūlijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

  • VI Posms – 13. augusts / Jūrmala - 11km Individuālais brauciens