“Filter Velokauss 2014” uzvaru kopvērtējumā izcīna Āķis

Tukuma posms finiss 

Tukumā, aizritot “Filter Velokauss 2014” noslēdzošajam posmam, norisinājās grupas brauciena sacensības. Dalībniekiem tika piedāvātas divas distances - “Īsā” 38km, kurā par uzvarētāju kļuva tukumnieks Igors Dobrovolskis, un “Garā” 95km distance, kurā uzvaras laurus plūca braucējs no Igaunijas - Ekke-Kaur Vosman.

 

Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās varēja piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinājās vasaras sezonā 7 posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi, izņemot “Lielo Finālu” Tukumā, norisinājās darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē.

 

Noslēdzošajā posmā grupas braucienā sacensību centrs tika izvietos Tukumā, Pils ielā. Kā pirmie trasē devās “Garās” distances braucēji, kuriem bija jāmērojas spēkiem 95km garumā. Šķērsojot Tukuma robežu, tika dots oficiālais sacensību starts. Distances sākumā, iebraucot Milzkalnes apļos, visa grupa turējās kopā. Jau no pašu sacensību sākuma, lielo grupu kontrolēja “Alpha Baltic” komandas braucēji, kas neļāva atrauties pārējiem konkurentiem. Ļoti aktīvi uzbruka kaimiņvalsts braucēji no Igaunijas, kuriem vienu brīdi izdevās izveidot atrāvienu. Tomēr lielā grupa ar alfiešiem priekšgalā veiksmīgi spēja to likvidēt. Otrā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi) sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, kas mainīja turpmāko sacensību norisi – neilgi pirms Milzkalnes pagrieziena uz trešo apli, izdevās atrauties 6 cilvēku sastāvam, kas beigās izrādījās galvenais dienas atrāviens. Atrāvienā esot diviem braucējiem no “Alpha Baltic” un trīs braucējiem no Igaunijas, vienubrīd lielā grupa pārstāja šos dalībniekus ķert. Pārsvars pieauga līdz 1 minūtei un tāds arī turējās atlikušo distances daļu. Pēdējos 5km taktiskos risinājumus sāka veidot braucēji no Igaunijas un pašmāju komandas, kā rezultātā sanāca atrauties sacensību uzvarētājam Ekke Kaur Vosman un Mārtiņam Savickim. Finiša spurtā ātrāks izrādījas Vosmans. Kā nākamie finišēja Steven Kalf un Māris Bogdanovičs. Sadaloties pa vienam, finišā iebrauca arī pārējie divi atrāviena dalībnieki. No uzvarētājiem atpaliekot par 48 sekundēm, sekoja lielās grupas sprinta finišs.

 

Piecpadsmit minūtes pēc tam, kad trasē bija devušies “Garās” distances braucēji, sekoja starts “Īsajai” distancei, kuriem bija jābrauc tikai viens Milzkalnes aplis. Lielāko distances daļu lielā grupa turējās kopā, tikai beigu daļā tika veidoti nopietnāki atrāvieni un 2km pirms finiša no lielās grupas izdevās aizmukt Dobrovolskim, kurš izcīnīja skaistu solo uzvaru. Pēc sacensībām Dobrovolskis atzina, ka jutās nedaudz pārsteigts par šādā veidā izcīnīto uzvaru: “Visus distances laiku mēģināju sataupīt spēkus beigu daļai, kas man arī izdevās. Aptuveni divus kilometrus pirms finiša veicu savu galveno uzbrukumu. Biju domājis, ka man varēs pievienoties vēl kādi spēcīgi braucēji, bet neviens nespēja sekot man līdzi un tādā veidā izdevās finišēt vienatnē”. Atpaliekot par 11 sekundēm, sekoja lielā grupa, kurā ātrākie izrādījas komandas braucēji no “ĶNSS” - Vladlens Gurkins un Niklāvs Boļšis.

 

Kopumā abās sacensībās piedalījās 194 dalībnieki, no kuriem 96 “Garajā” distancē un 98 “Īsajā” distancē.

 

Sandim Āķim (Rietumu Delfin) noslēdzošajā posmā ieņemot 29 vietu, ar 2336 punktiem izdevās nosargāt kopvērtējuma vadību, izcīnot uzvaru “Filter Velokauss 2014” sacensību seriālā. Otrajā vietā ar 2213 punktiem Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) un trešajā vietā kopvērtējumā ar 2159 punktiem Deniss Mirošins (X-Sports Cycling Team).

 

Sievietām kopvērtējuma pirmo vietu ar 2515 punktiem izcīnīja Daisi Rist. Otrajā vietā ar 2444 punktiem Katrīna Jaunslaviete un trešajā – Jaanika Rist (2248 punkti).

 

Komandu kopvērtējumā labākie “Trek Team” komandas braucēji (6474 punkti). Otrajā vietā “Filter I” (6271 punkti) un trešajā vietā ar 5680 punktiem “Filter II” komanda.

 

Piedaloties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos, 28 dalībnieki ieguva “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda kuponus.