Kaņepējs izcīna uzvaru “Filter Velokauss 2014” Jūrmalas posmā

Kanepejs Jurmala Filter kauss 

Ar Deina Kaņepēja (Alpha Baltic) uzvaru noslēdzies “Filter Velokauss” 6. posms. Nestartējot sacensībās, kopvērtējuma līdera pozīcijas joprojām saglabā Sandis Āķis (Rietumu Delfin).

 

Tehniski sarežģītākajā “Filter Velokauss 2014” sacensību posmā 10,3 km individuālajā braucienā uz laiku, apsteidzot komandas biedru Vitāliju Korņilovu (Alpha Baltic) par 20 sekundēm, pārliecinošu uzvaru izcīnīja Deins Kaņepējs (0:14:02, 44,0 km/h). Godpilnajā trešajā vietā individuālo braucienu veterāns Jānis Andersons no “Hawaii Express Scott” komandas (+45 sek.).

 

Seriāla kopvērtējuma vadībā ar stabilu pārsvaru atrodas Āķis (1764 punkti). Pateicoties lieliskajam braucienam, otrajā pozīcijā izvirzījies Korņilovs (+147 punkti). Atpaliekot ar 182 punktiem U-23 vecuma grupas līderis – Deniss Mirošins (X-sports Cycling Team).

 

Sievietēm līderu pozīciju priekšgalā joprojām Katrīna Jaunslaviete (1323 punkti). V-U19 vecuma grupā, nepiedaloties Jūrmalas posmā, līdera pozīcijas ar 1425 punktiem saglabā Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā ar iekrātajiem 5359 punktiem pārliecinošā vadībā “Trek Team” komanda.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 76 dalībnieki, no kuriem 32 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

Noslēdzošais seriāla posms – grupas brauciens – norisināsies pēc divām nedēļām, 14. septembrī Tukumā. Dalībniekiem pēc spēka samēriem un vēlmēm tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance. Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Stadiona un Pils ielā. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa kvalitatīviem aizrautīga relijefa Tukuma un Engures novada ceļiem. Pēc sacensībām tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.