Āķis izvirzās “FILTER Velokauss 2014” kopvērtējuma vadībā

Vakar, 15. maijā Garkalnē norisinājās “Filter Velokauss 2014” sacensību 2. posms. Uzvaru izcīnīja “Rietumu Delfin” komandas braucēju pāris Armandis Bēcis un Sandis Āķis, kurš pateicoties uzvarai kļuvis arī par seriāla kopvērtējuma līderi.

Līdz šim apmeklētākajā “Filter Velokauss 2014” sacensību posmā, kurā kopumā piedalījās 138 dalībnieki, startējot 20km pāru braucienā nepārspēti bija šī brīža spēcīgākās Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu Delfin” braucēji Armands Bēcis ar Sandi Āķi (0:25:56, 46,2 km/h) un Andžs Flaksis ar Andri Vosekalnu (+18 sek.). Vieni no galvenajiem seriāla līderiem Kaspars Launerts (Veloprofs) un Rihards Bartuševics (Trek Team) nolēma startēt individuāli un ieņēma attiecīgi 5. un 6. vietu.

Seriāla kopvērtējuma vadībā izvirzījies posma uzvarētājs Sandis Āķis (730 punkti). Sievietēm līderu pozīcijā atrodas viena no Igaunijas labākajām jaunajām riteņbraucējām - Liisi Rist (519 punkti). Komandu vērtējumā šobrīd pirmajā vietā ar 1138 punktiem “Rietumu Delfin” komanda.

Sadalot punktus “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” ranga ieskaitē, jauno braucēju konkurencē par uzvarētājiem U-15 grupā kļuva Ričards Sauja ar Arvo Godiņu (RRS). U-17 grupā pārāks pār pašmāju braucējiem izrādījās kaimiņš no Lietuvas – Artur Lajevskij, otrajā vietā Kristaps Pelčers pārī ar Kristapu Ansonu (MSĢ).

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 138 dalībnieki, no kuriem 64 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

Nākamais seriāla posms norisināsies 12. jūnijā, Jūrmalā. Tajā dalībnieki sacentīsies 11km individuālajā braucienā.

Rezultāti pieejami sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.

Akis