FILTER Individuālā Brauciena Kauss atjauno komandas brauciena tradīcijas Latvijā

Pēc nedēļas, 31. jūlijā Garkalnē, tiks dots starts FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013 5. posmam. Šoreiz dalībnieki sacentīsies vienā no tradīcijām bagātākajām šosejas riteņbraukšanas disciplīnām pasaulē – komandas braucienā. Šajā posmā paredzama spraiga cīņa starp seriāla favorītiem - Kasparu Launertu, Rihardu Bartuševicu un viņu izveidotajām komandām.

 

Nākamā seriāla posmā, pēc ilgiem laikiem Latvijā, notiks sacensības komandas braucienā - braucēji startē 4 cilvēku komandas sastāvā ik pēc 60 sekundēm. Ja nav partneru, tad ir iespējams startēt individuāli vai nepilnā sastāvā. Rezultāts tiek fiksēts pēc pēdējā finišējušā komandas dalībnieka laika. Visiem komandas dalībniekiem arī tiek ieskaitīta vienāda vieta posma vērtējumā. Komandas braucējiem nav obligāti jābūt no viena riteņbraukšanas kluba vai vecuma grupas, dalībnieku izvēlē nav ierobežojumu.

 

Pēc izcīnītas pirmās vietas seriāla ceturtajā posmā, līdera pozīcijas kopvērtējumā ir atguvis Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs) – 1430 punkti. Otrajā vietā, atpaliekot tikai ar 9 punktiem, sīvu konkurenci izrāda Rihards Bartuševics (Trek / DPA). Starp šiem diviem sportistiem šajā posmā paredzama lielākā intriga, tos šķir neliels punktu skaits un svarīgu lomu spēlēs komandas dalībnieku piesaiste un to sasniegtais rezultāts. Trešais labākais kopvērtējumā ar 1258 punktiem Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Komandu vērtējuma vadībā šobrīd atrodas Skandi Motors braucēji.

 

Tāpat kā otrajā posmā, kad norisinājās pāra brauciens, dalībniekiem būs jāveic 20km pa Mālpils šoseju līdz ciemam Podkājas un pa to pašu ceļu atpakaļ līdz Garkalnei.  Šis ir tehniski vieglākais, bet garākais no visiem "Filter Individuālā Brauciena Kauss" posmiem. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem pārredzama šoseja meža ielokā ar labas kvalitātes asfalta segumu. Reljefa izmaiņas ir minimālas, vienīgais kāpums trasē ir Pleskavas šosejas viadukts.

 

Sacensību sākums plkst. 19.00, Garkalnē. Reģistrācija atvērta sacensību centrā no plkst. 18.30 līdz 20.00.  Iepriekš pieteikšanās iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 29. jūlija vakaram, plkst. 24.00. Tiem sporta skolu audzēkņiem, kas pasākumā piedalās pirmo reizi, tiek piedāvāta bez maksas dalība.