Pasaules čempionāta 11. vietas ieguvējs Gavars: “Filter velokauss palīdz sagatavoties visaugstākā mēroga sacensībām”


Eriks Toms Gavars


Pēc nedaudz vairāk nekā viena mēneša Jūrmalā startēs 2016. gada “Filter Velokausa” sacensību sezona. Arī šogad šajās aizraujošajās sacensībās startēs Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda “Rietumu – Delfin”, kuras sportists un aizvadītā gada Eiropas junioru čempionāta 10. vietas, kā arī pasaules čempionāta 11. vietas ieguvējs Ēriks Toms Gavars uzskata, ka šīs sacensības palīdz uzturēt fizisko formu pirms starptautiskajiem startiem.

 

12. maijā Jūrmalā gar Lielupes krastu startēs pašmāju lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Kopumā tajā paredzēti septiņi posmi. Seši posmi norisināsies Rīgas apkārtnē, bet sezonas noslēgums 11. septembrī tiks aizvadīts Ainažos, kad riteņbraucēji sacentīsies ne tikai pa Latvijas, bet arī Igaunijas ceļiem.

 

Sacensību rīkotāji sacensībās aicina piedalīties jauniešus, amatierus un arī augsta līmeņa sportistus. Pērn dalībnieku vidū bija Latvijas vadošo riteņbraukšanas komandu – “Rietumu – Delfin”, “Alpha Baltic/ Maratoni.lv”, “Sportlife” un citu vienību sportisti. Tāpat jāizceļ, ka dalību sacensībās ņēma viens no savulaik labākajiem bobsleja pilotiem pasaulē Jānis Miņins.

 

2015. gada sezonā vienu no posmiem uzvarēja tobrīd Dobeles “Tandēms” sportists Ēriks Toms Gavars. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis, kurš tad vēl aizvadīja savu pēdējo sezonu junioru grupā, nedaudz vēlāk izcīnīja pēdējos gados, nebijuši augstus rezultātus Eiropas un pasaules junioru čempionātos. Igaunijas pilsētā Tartu notikušajā Eiropas čempionātā Gavars bija 10., bet ASV pilsētā Ričmondā viņš izcīnīja respektablo 11. vietu, apliecinot savu piederību savas vecuma grupas vadošo braucēju pulkam individuālajā braucienā.

 

Šajā sezonā Gavars pievienojies “Rietumu – Delfin” komandai, kuras sastāvā jau aizvadījis pirmo startus. Plānots, ka sezonas laikā, esot Latvijā, “Rietumu – Delfin” sportisti arī aizvadīs “Filter Velokausa” posmus.

 

Ērika Toma Gavara komentārs par “Filter Velokauss” sacensībām: “Ļoti labi, ka Latvijā notiek šāda veida individuālā brauciena sacensības. Tajās varu sagatavoties tehniski, izmēģināt ko jaunu savā braukšanas stilā, kā arī noturēt savu fizisko formu, pirms sezonas svarīgākajiem startiem. Uzskatu, ka “Filter Velokauss” ir lielisks veids, lai sagatavotos arī Latvijas čempionātam un Latvijas Olimpiādei. Mans šīs sezonas mērķis ir labi sagatavoties un labi nostartēt Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā, kas nebūs viegls uzdevums!”

Mājaslapā aerobike.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija uz konkrētiem, vai arī visiem, seriāla posmiem. Tāpat atklāta arī komandu reģistrācija visai sezonai. Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties laicīgi, jo sacensību dienā dalības maksa būs augstāka. Līdz šīs dienas vakara dalības maksa sešiem posmiem un lielajam finālposmam ir 66 EUR. Mājaslapā atrodams arī kopējais sacensību seriāla nolikums un cita noderīga informācija.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā.