„FILTER Velokauss 2015” uzvaru kopvērtējumā izcīna Āķis. Lielajā Finālā ātrākie Rozenfelds un Vaga.

Tukums finish

 

Ar Lielā Fināla sacensībām grupas braucienā 13. septembrī noslēgusies „FILTER Velokauss 2015” seriāla izcīņa šosejas riteņbraukšanā. Dalībniekiem pēc spēka samēriem tika piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance, kurās attiecīgi par uzvarētājiem kļuva kaimiņu braucējs no Igaunijas – Kristo Enn Vaga (Kalevi Jalgrattakooli) un Egons Rozenfelds (Tandēms / EtichSport). Sešu individuālo braucienu posmu ieskaitē atkārtoti otro gadu pēc kārtas kopvērtējuma uzvarētāja laurus plūca Sandis Āķis (Rietumu – Delfin).

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam „FILTER Velokauss 2015” sezonas laikā aizvadot četrus individuālā un divus pāra brauciena posmus, otro gadu pēc kārtas, kā noslēdzošais posms tika aizvadītas grupas brauciena sacensības. Sacensību centrā, kas tika izvietots pašā Tukuma sirdī – Brīvības laukumā, kā pirmie trasē devās „Garās” distances braucēji. Lai sasniegtu finiša līniju, dalībniekiem distancē bija jāpavada 95 kilometri pa kvalitatīviem Tukuma un Engures novada ceļiem – Milzkalni, Apšuciemu un Klapkalnciemu. Jau sacensību pirmajos kilometros tika uzņemts straujš temps, kā rezultātā no galvenā grupas izdevās atrauties sešiem braucējiem. Starp kuriem izrādījās arī sacensību uzvarētāji. Neskatoties uz to, ka atrāvienā bija arī viens no „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem Aleksandrs Rubļevskis, tomēr sasniedzot pusotras minūtes pārsvaru pār vadošo grupu, komandas biedri sāka aktīvu pakaļdzīšanās darbu. Lai gan pēdējā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi), grupa panāca vērā ņemamu rezultātu, atstarpi samazinot līdz pat 15 sekundēm, tomēr atrāvienā palikušos vadošos trīs braucējus panākt nespēja. Finiša spurtā no vadošā trijnieka ātrākais izrādījās Kristo Enn Vaga, aiz sevis atstājot Ēriku Tomu Gavaru (Tandēms / EtichSport) un Siim Kiskonen (Kalevi Jalgrattakooli).

Piecpadsmit minūtes pēc „Garās” distances braucējiem, starts tika dots „Īsajai” distancei. Lielāko sacensību daļu vadošā grupa turējās vienkopus, līdz pēdējos piecpadsmit kilometros līdz finišam uzbruka drošsirdīgākie braucēji, kuri spēja nosargāt nepieciešamo pārsvaru līdz pat pašām beigām. Izšķirošajos metros pieredze deva priekšroku, un par uzvarētāju kļuva Egons Rozenfelds. Kā otrais finiša līniju sasniedza arī V 40 grupas braucējs Anrijs Pumpišs. Jaunajam braucējam Elvijam Zommeram (ĶŅSS) šoreiz godpilnā trešā vieta.

Pēc sacensībām norisinājās posma un kopvērtējuma apbalvošana. Kopvērtējumā ieskaitē vērā tika ņemti 5 no sešiem individuālā brauciena posmiem, Lielais Fināls grupas braucienā kopvērtējumā netika skaitīts. Uzrādot teicamu sniegumu pēdējā „FILTER Velokauss 2015” ieskaites posmā Jūrmalā, par uzvarētāju spraigā konkurencē absolūtajā kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas kļuva Sandis Āķis (1803 punkti), apsteidzot ar 16 punktiem pastāvīgo sezonas līderi Rihardu Bartuševicu (Sportlife Cycling Team). Trešajā pozīcijā kopvērtējumā ar 41 punkta starpību izcīnīja jaunais talantīgais braucējs Valters Čakšs (Rietumu – Delfin).

Sievietēm kopvērtējumā nepārspēta palika Katrīna Jaunslaviete. Otrajā pozīcijā Olga Lukša (Ironman.lv), trešajā vietā Ingrīda Šmite (Sportlife Cyclling Team). U-19 vecuma grupā vīriešiem uzvarētājs – Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pārliecinoša uzvara „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem.

Kopvērtējumā ceturtās vietas ieguvējai sieviešu un septītajai vietai vīriešu kategorijā tika pasniegtas mierinājuma balvas no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm.

Pasākuma rīkotāji „Aerobike Cycling Agency” izsaka paldies visiem, kas piedalījās sacensībās visas sezonas garumā kā dalībnieki vai līdzjutēji. Īpašs paldies jāsaka arī sacensību galvenajam atbalstītājam „FILTER” par iespēju Latvijā rīkot augstas klases sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tiekamies nākamā gada sezonā!