Tukumā norisināsies “Filter Velokauss 2015” sezonas noslēdzošais posms

Tukums

 

Velo braucēji sarosās, 13. septembrī Tukumā, Brīvības laukumā norisināsies „FILTER Velokauss 2015” sezonas noslēdzošā posma sacensības grupas braucienā – „Lielais Fināls”. Dalībniekiem pēc spēka samēriem tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance. 

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam „FILTER Velokauss 2015” sezonas laikā aizvadot četrus individuālā un divus pāra brauciena posmus, otro gadu pēc kārtas, kā noslēdzošais posms tiks aizvadītas grupas brauciena sacensības. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa aizrautīga reljefa maršrutu. Sacensību starta un finiša vieta ir izvietota Tukuma centrā, bet pārējā distances daļa ved pa kvalitatīviem Tukuma un Engures novada ceļiem – Milzkalni, Apšuciemu un Klapkalnciemu. „Īsās” distances braucējiem jāveic viens šāds aplis, „Garās” distances braucējiem šāds aplis jāmēro trīs reizes.

Kā pirmie, plkst. 12.00 trasē dosies „Garās” distances braucēji. „Īsās” distances braucējiem starts plkst. 12.15. Visas dienas garumā pasākuma norisi vadīs tautā atpazīstamais sporta žurnālists Andris Rupais, kā arī tiks piedāvātas izklaides bērniem. Pasākuma noslēgums plānojas ap plkst. 15.30, kad noritēs sacensību apbalvošana. Tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.

Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Brīvības laukumā. Distances sākums tiks veikts pa Rīgas ielu līdz Milzkalnei, kur nogriežoties pa kreisi uz ceļu, kas aizvedīs līdz Apšuciemam. Tālāk sekos pagrieziens pa labi uz lielākas nozīmes ceļa (P 128), kur pēc 5km būs jāveic pagrieziens pa labi atpakaļvirzienā uz Tukumu. Aizbraucot pa šo ceļu līdz Milzkalnei "Īsās" (38km) distances dalībniekiem būs jābrauc taisnā virzienā atpakaļ uz Tukumu, bet "Garās" (95km) distances braucējiem šis aplis būs jāveic vēl divas reizes. No Milzkalnes līdz Tukumam distances maršruts tāds pats kā startējot, tikai pretējā virzienā. 1 km pirms finiša jāpievērš uzmanība rotācijas aplim, kurš jāšķērso pa brauktuves labo pusi. Atšķirībā no distances sākuma, tālākais ceļš ved Dzelzceļa ielu līdz pagriezienam uz Pils ielu un Brīvības laukumu. Visiem sacensību dalībniekiem jārēķinās, ka sacensības norit pie daļēji ierobežotas transporta kustības. Nepieciešamības gadījumā jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Braucējiem jābrauc pa ceļa labo pusi, nešķērsojot ceļa viduslīniju.

Informējam Tukuma iedzīvotājus, ka sacensību laikā no plkst. 12.00 – 16.00 tiks ierobežota transporta satiksme Pils ielā, Pasta un Dzelzceļa iela virzienā uz Pils ielu. Daļēji ierobežota transporta satiksme noritēs Rīgas un Pasta ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Dzelzeļa ielas aplī. Par satiksmes ierobežojumiem, lūdzam vietējiem iedzīvotājiem izturēties ar sapratni, izrādot cieņu aktīva dzīvesveida cienītājiem - riteņbraucējiem.

“Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kas norisinās darba dienas vakaros vasaras sezonā Rīgas apkārtnē. Sešos sacensību posmos, izņemot “Lielo Finālu” Tukumā, notiek punktu izcīņa kopvērtējuma ieskaitē 24 vecuma grupās un absolūtajā ieskaitē starp labākajiem vīriešiem un sievietēm. Septītajā, noslēdzošajā grupas brauciena posmā Tukumā punkti kopvērtējumā netiek izcīnīti.

 

Sacensību programma, Brīvības laukums:

·         Sacensību dalībnieku numuru izsniegšana pie sacensību sekretariāta galda no 9:30 līdz 11:00, reģistrācija sacensībām uz vietas no 9:30 līdz 11:00.

·         Komandu pārstāvju tikšanās un pavadošo mašīnu numuru izsniegšana – 11:15.

·         “Garās” distances Starts – 12:00.

·         “Īsās” distances Starts – 12:15.

·         “Īsās” distances Finišs – 13:15.

·         “Garās” distances Finišs – 14:15.

·         Apbalvošana – 15:30.

·         Finišs tiek slēgts – 17:00.

 

 Iepriekšēja pieteikšanās ar -33% atlaidi iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz 9. septembra vakaram, plkst. 24.00.